TŘÍDY

AKTUALITY

Stav v ovzduší

Napsali o nás

INTEGRACE V MŠ

Třídní schůzka pro rodiče nově přijatých dětí

20. 6. 2018 v 16:00 h

Konzultační hodiny - prázdniny 2018

POUZE PŘEDCHOZÍ E-MAILOVÁ DOMLUVA

Dětský pěvecký sbor MŠ

"VÍCEHLÁSEK"

RECYKLOHRANÍ

Projekt RECYKLOHRANÍ  aneb ukliďme si svět

Rozdělení tříd 2018/2019

 3. 9. 2018 začínáme nový školní rok

Třídní schůzky

4. 9. - 6. 9. 2018

Platby rodičů

školní rok 2018/2019

Projekt OP VVV

SPOLEČNÉ VZDĚLÁVÁNÍ V MŠ CHABAŘOVICKÁ

Projekt MEZI NÁMI

Mezigenerační projekt "Mezi námi"

GDPR

Zásady zpracování osobních údajů - GDPR

(c) 2011 Design: Branický grafický ateliér
a Tvorba INTERNETOvých stránek

27. 11. - 4. 12. 2017

1. DEN: pondělí 27. 11.

Po mírně chaotickém odjezdu se nám kupodivu podařilo odjet se všemi zavazadly i dětmi. Paním učitelkám se ulevilo, že nemusí cestovat na střeše autobusu a je jim dovoleno postávat v uličce a bavit děti. Zbytek cesty probíhal klidně a rychle. S rozhovorů dětí bylo patrné, že se na školu v přírodě moc těší a přemýšlejí, co všechno je tu čeká.

Po příjezdu do Čestic si děti pod svá křídla vzaly místní paní učitelky, se kterými se děti vydaly na vydatnou svačinku a poté na průzkum místního areálu. My jsme se mezitím mohly věnovat velice prospěšné a oblíbené činnosti - vybalování kufrů. Všechny věci se nám s vynaložením ohromného úsilí podařilo umístit do miniskříněk.
K večeři jsme měli výbornou rybičku s baramborem a okurkou. Když všichni dovečeřeli, přesunuli jsme se společně do naší herny, kde na nás čekalo obrovitánské překvapení...objevila se zpráva od Stašidelného kongresu, který zastupoval Drak Mrak. Dozvěděli jsme se, že nás pozvali do Země Nezemě a vybrali nás ke splnění Zkoušky skřítků a strašilýlek. Pokud všechny úkoly zkoušky splníme, odměna nás nemine.
Pak už jsme jen zapsali do tajného deníčku, co jsme dnes zažili, trošku si pohráli a odebrali se do pelíšků. Drak Mrak byl rychrejší než Česká pošta a všem nám doručil pohledy, což nás uvedlo do euforického nadšení. Paní učitelky nám pohledy přečetly. Vyčistili jsme si zoubečky a šli si poslechnout pohádku na dobrou noc. Teď už všichni spinkáme a zdají se nám krésné sny o zítřku, na který se moc těšíme!

Pac a pusu

Karel & Karel Usmívající se


2. DEN: úterý 28. 11.

Dnes jsme se probudili do slunečného dne. Teploty se pohybovaly okolo příjemných 6°C, ale občas závál chladný severní vítr. Dopoledne se z nás na chviličku stali pekaři, a protože se blíží vánoce, upekli jsme si voňavé perníčky. Paní učitelky marně doufali, že dostatanou ochutnat, ale musí počkat, až perníčky v následujících dnech ozdobíme. Poté nás čekala vycházka. Máme hodnou paní učitelku Andulku, která má doma spousty zvířátek a tak jsme se byli podívat na králíčky, slepičky, koťátka a všelijakou jinou domácí zvířenu. Když jsme si všechna zvířátka prohléhli, vydali jsme se zpět na oběd. K obědu jsme dnes měli polévku s celestýnskými nudlemi a bavorské vdolečky s lahodnou marmeládou a šlehačkou. Pak nás čekal polední klid.
Když nás naše paní učitelky konečně přišly vysvobodit z dlouhatánského podledního klidu, zjistili jsme, že nás opět navštívili zástupci Strašidýlkového kongresu s úkolky. První úkol nám zaslal Myšák Modrovous, který doufá, že si budeme své komůrky udržovat v čistotě a pořádku a přislíbil nám, že za pěkně uklizené komůrky budeme dostávat odměny. Všichni jsme dnes získali kouzelný penízek Země Nezemě a jednoho myšáčka do krabičky, kterou jsme si také vyrobili. 
Po svačince jsme zjistili, že máme druhý úkol. Vystopovat trička, která nám popletený skřítek odnesl do lesa. Trička, která se nám po cestě plné nástrah a překvapení podařilo najít jsme si pak krásně pomalovali příšerkami a strašidýlky. Za toto mistrovské dílo jsme obdrželi bubáčky do hry.
Následovala večere. V kuchyni nám uvařili výborné rizeto. Všichni jsme se olizovali až za ušima a vesele si přidávali. Když už jsme měli bříška plná k prasknutí, dovalili jsme se do herny a zaznamenali do tajného deníku vše, co jsme dnes zažili. 
Skřítkové nám opět přinesli pohledy od rodičů, prarodičů, tetiček i strýčků. Provedli jsme nezbytnou hygienu, paní učitelky přečetli pohádku a všichni jsme se přenesli do země snů.

Pac a pusu
Karel & Karel Usmívající se
3. DEN: středa 29. 11.

Počasí nám stále přeje. Možná i zasněží. Dopoledne děti zdobily perníčky a také prozkoumávaly blízské okolí. 

Po poledním klidu jsme netrpělivě očekávali další dopis od Strašidýlkového kongresu a kupodivu jsme se i dočkali. Dnes nám úkol zadával Bambulák ušatý. Měli jsme postavit domečky pro jeho kamarády v lese. Cestou nás čekalo několik nástrah ve formě vědomostních úkolků. Zjistili jsme, že jsou skřítci nároční na místo umístění svých domečků a tak nám trasu cesty vytyčili přes pole, louky, lesy a bažiny Usmívající se. Naštěstí jsme opravdu šikovní a nikdo do bažin nazapadl Smějící se
Na večeři jsme se vrhli jako smečka vlků, až tvaroh z nudlí létal na všechny strany. Když se smečka nakrmila, následovalo oblíbené zapisování do tajných deníčků. Vše jsme poctivě zaznamenali, a protože skřítkové vybrali celkem náročnou stezku, shlédli jsme pohádku a vydali se do svých pokojíčků, kde nám paní učitelky přečetly pohledy a pohádky na dobrou noc.
Stále panuje dobrá nálada a chuť řešit úkoly od skřítků a strašidýlek.

Pac a pusu
Karel & Karel Usmívající se


4. DEN: čtvrtek 30. 11.

Sníh se sype jako peří
z nebeského polštáře,
padá na dům, na práh dveří,
do vlasů i na tváře.

Dnes jsme se probudili do zasněžené krajiny. Všem nám to vyčarovalo úsměv na rtech a v očích se objevily jiskřičky. Těšili jsme se, až si postavíme sněhuláky.
Hned po snídani jsme se vrhli na louku a řádili jsme tam, dokud jsme nebyli mokří na kost. Stavěli jsme sněhuláky, koulovali se, dělali andělíčky. Před obědem jsme ještě stihli dát vše uschnout. Pak jsme si odskočili na oběd. Dnes nám uvařili plněné bramborové knedlíky se zelím. Našlo se pár hladovců, kteří si byli několikrát přidat..tak moc jim chutnalo.
Když jsme si trochu spočinuli, už už jsme vybíhali do herny a hledali dopis od skřítků. Čekal nás další úkol - najít v lese místo, kde je několik obrázků, ty si zapamatovat a pak je nakreslit. Moudrá sova Elvíra zkoušela naši paměť - uspěli jsme. Protože ještě nebyla tak úplně tma, měli jsme čas si ještě užít zimních radovánek. Opět jsme přišli jako sněhuláci, ze kterých se během převlékání v šatně stali vodníci. A zase nás paní učitelky nutily nosit oblečení na sušení. Celí nadšení jsme je, po dlouhém přemlouvání, poslechli.
Těšili jsme se na večeři - byli špagety. Nevíme o nikom, kdo by si nepřidal. Moc nám tady všem chutná!
Pak už jsme si jen trochu pohráli, zapsali do tajných deníčků a snažili se vymámit z paních učitelek nějaké užitečné informace o střítkách a strašidýlkách. I přes úporné mučení nám nic neprozradily. Místo toho nás zahnaly do koupelny a postýlek. Naštestí jsme je moc neumačkali a tak nám jestě přečetly pohledy a pohádku. Všichni jsme zvědaví, jak to bude se sněhem zítra.

Pac a pusu
Karel & Karel Usmívající se

5. DEN: pátek 1. 12.

Sníh vydržel! Třikrát hurááá! A krapánek se nám ochladilo, ale nám to vůbec nevadí, protože jsme všichni dobře vybaveni.
Po snídani nás navštívil Mikuláš, čerta ale zapomněl v pekle. Všichni jsme dostali dáreček, jen paní učitelky nic. Asi jsou nějaké zlobivé. Pak jsme vyrazili s paní učitelkou Andulkou na průzkum místního zámečku. Připadali jsme si jako princezny a princové.
Po okouzlení ze zámečku nás čekal obídek - kuře na paprice. Všichni si přidali minimálně jednou (bude potřeba pořídit o číslo větší oblečení, aby nám nekoukala bříška ven z gatí Mrkající).
Skřítkové a strašidýlka nezklamali ani dnes. Zadali nám záludný úkol, nejdříve jsme museli prolézt nebezpečnou pavučinou. Komu se to podařilo, mohl splnit druhou část úkolu, najít puzzle se svou značkou. Všem se nám to jakýmsi zázrakem porařilo a Mnohoočka housenková nás obdarovala několika bubáčky do hry.
Kluci po celou dobu hry živě diskutovali o tom, jak to ta housenka zvládla připravit tak rychle, když se pohybuje tak moc pomalu. Navíc je to housenka, a ty, jak známo, ve sněhu nejsou Smějící se. Je to prostě nevyřešitelná záhada Nevinný.
Po večeři jsme složili vysoutěžené puzzle, zaznamenali ty nejlepší zážitky ze dne do tajných deníčků a pomalu se začali chystat ke spánku. Před spaním nás paní učitelky překvapily společným čtením pohádky. Přesunuli jsme se všichni na jeden pokoj a společně se zasmáli pohádce. Teď už každý ležíme ve svém pelíšku a sníme krásný sen.

Pac a pusu
Karel & Karel Usmívající se


6. DEN: sobota 2. 12.

Po ránu jsme s ohromným nadšením přivítali naše paní učitelky. Čekal nás celý boží den s nimi. Skřítci se dnes opravdu vytáhli. Vybavili nás teplým čajem, banánem a sušenkou a poslali nás na túru křížem krážem místními pastvinami a lesy. Aby cesta nebyla tak jednoduchá, čekaly nás rozmanité úkoly. Ale i to mělo zádrhel, děti před začátkem trasy obdržely instrukce od Draka Bouřliváka a musely si zapamatovat, kde mají plnit jaký úkol. Naštestí si děti všechny úkoly pamatovaly, protože jak se ukázalo, paní učitelky si nepamatují nic a tudíž se na ně nemůžeme stoprocentně spolehnout. Hlásíme, že túru jsme zvládli na jedničku, nikdo neprochladl ani neofoukl. S jiskrou v oku a růžovými tvářemi jsme dorazili na oběd. Pan kuchař nám nachystal gulášek se šesti domácími. 
Po důkladném naplnění bříšek jsme se odebrali k odpočinku. Skřítkové nám donesli pohledy už po obědě, tak nám je hodné paní učitelky přečetly o fous dříve než obvykle. Odpočívali jsme dlouho, předlouho, zdálo se nám to nekonečné, ale dočkali jsme se. Odpoledne bylo v duchu tvoření. Žabounek Blátivý nám v herně zanechal hmotu blátivou, ze které jsme měli vytvořit, s použitím vlastní fantazie, strašidýlka. Dílo nám šlo rychle od ruky a tak jsme stihli jestě další úkol. Pan Bubák Strašidelný se rozhodl, že je potřeba nás trochu rozhýbat v rytmu diska. Tančili jsme jako smyslů zbavení, než paní učitelky zavelily odchod na večeři. Přisla trochu dietka - kuskus s masem a zeleninou.. stejně jsme si přidávali. 
Dojedli jsme a čekal nás vrchol dnešního dne. Dětem chyběl čert během páteční návštěvy Mikuláše natolik, že se všemi možnými prostředky snažily paní učitelky přesvědčit, že nutně musí navštívit Peklo ve sklepení Čestického zámku. Některým dětem, stačil rej čertíků na nádvoří a tak se vydaly s paní učitelkou "domů" dříve. Osm odvážných + odvážnější paní učitelka (viz. foto), se odhodlalo navštívit dokonce samotného Lucifera. Ukázalo se, že děti by bez sebemenší lítosti daly paní učitelku propadnout peklu a ještě jí nechaly přičíst všechny své prohřešky. Pekelná váha se pod tou vší tíhou pěkně prohla. Nakonec děti dostaly od Lucifera tajný balíček.
Po shledání všech dětí a učitelek, jsme se společně podívali na večerníček a návštěvníci Pekla nadšeně vyprávěli ostatním o svém zážitku. Pak už zbývala jen společná pohádka a pusinky na dobrou noc.
Zítra nás čeká velké finále a všichni jsme napjatí, jak dopadne!

Pac a pusu
Karel & Karel Usmívající se


7. DEN: neděle 3. 12.

Vlivem očekávání posledního dne a posledních úkolů byli všichni velmi brzy vzhůru. Po svačince jsme se vydali plnit úkol prince Adaberta III., který chtěl ověřit, zda bychom byli dobrými rytíři na jeho panství. Měli jsme si najít střelivo (šišky) a dle zadání se snažit zasáhnout všechny možné i nemožné cíle. Techniky střelby byly rozmanité, ale nakonec se ukázalo, že technické provedení nehraje roli. Úkol se nám podařilo stihnout v časovém intervalu - stihli jsme se včas vrátit na oběd. 
Po poledním klidu nás čekal další úkol. Tentokrát nám ho zadávaly Čarodějky z řádu Zlatého kotle. Vrobili jsme si puzzle. Kdo tento úkol zvládl, mohl si jít vlastnoručně, ovšem pod dohledem Karla nebo Karla, zabalit své saky paky.
Dnes je první adventní neděle a tak jsme se po svačince vydali na Zvonkový průvod andělů Česticemi, při kterém nás ohromilo rozsvícení rovnou tří vánočních stromečků. Když jsme vyhladovělí dorazili před dveře školandy, zjistili jsme, že nás čeká poslední, nejtěžší zkouška. Objevila se světelná cestička, na jejímž konci jsme našli kouzelné pečetě a balíčky plné všeho možného.
Pak jsme šli konečně na večeři. Měli jsme obložený chléb, a protože neobsahoval žádné podezřelé kousky čehosi, jen se po něm zaprášilo.
Naposledy jsme zapsali do tajných deníčků a odebrali se k poslední pohádce. 
Těšíme se na zítra!

Pac a pusu
Karel & Karel Usmívající se