TŘÍDY

AKTUALITY

Stav v ovzduší

Napsali o nás

INTEGRACE V MŠ

Třídní schůzka pro rodiče nově přijatých dětí

20. 6. 2018 v 16:00 h

Konzultační hodiny - prázdniny 2018

POUZE PŘEDCHOZÍ E-MAILOVÁ DOMLUVA

Dětský pěvecký sbor MŠ

"VÍCEHLÁSEK"

RECYKLOHRANÍ

Projekt RECYKLOHRANÍ  aneb ukliďme si svět

Rozdělení tříd 2018/2019

 3. 9. 2018 začínáme nový školní rok

Třídní schůzky

4. 9. - 6. 9. 2018

Platby rodičů

školní rok 2018/2019

Projekt OP VVV

SPOLEČNÉ VZDĚLÁVÁNÍ V MŠ CHABAŘOVICKÁ

Projekt MEZI NÁMI

Mezigenerační projekt "Mezi námi"

GDPR

Zásady zpracování osobních údajů - GDPR

(c) 2011 Design: Branický grafický ateliér
a Tvorba INTERNETOvých stránek

Škola v přírodě


8.Den

Huráá pohádky jsme zachránily všechny! Ale hezky popořádku. Po snídani jsme dokončovali s místními učitelkami malé překvapení pro vás a pak se šli projít k zámku. Po obědě (asi největší vepřový řízek, co jsme kdy viděli!) a poledním klidu už jsme netrpělivě očekávali POSLEDNÍ úkol. Šli jsme na houby (Čáryfuk Křemílkovi a Vochomůrkovi pomíchal jedlé a jedovaté houby a my je museli roztřídit, aby neumřeli hlady:O). Křemílek s Vochomůrkou nám pak dokonce jménem celé pohádkové říše předali sladké poděkování. Poté se ukázalo, že paní učitelka Kačka je fakt velkej kruťas, protože její pokoj si balil sám, jen za její lehké asistence (Honza, Vašek, Pavel, Sára, Anna, Jessi, Vanes, Nela). Kdežto druhému pokoji sbalila Mary (Sofie,Laura, Mára, Ondra, Helča, Niki a Petr). Po večeři jsme vrátili hernu do původního stavu a šli do hajan.Zítra u Akcentu kolem 11:30-12:00 se budeme těšit!  K&M


7.Den

Posun času jsme zvládli  na 1 a dokonce nás Mary s Kačkou nechaly spát o půl hoďky déle ;). Po snídani nás Maxipes Fík vyslal na výpravu pro jeho psí sílu. Cestou jsme měli spousty občerstvovacích zastávek, takže jsme výletík zvládli levou zadní.  Po návratu jsme slupli kuře na paprice a šli si oddáchnout. Odpoledne jsme měli spíše oddechové. Maxipes pro nás už žádný „úkol“ neměl, naopak nás za dopolední výkon odměnil nejvyšším psím Řádem „Zlaté Tlapky“. Když jsme zapsali do Kouzelnické knihy a zahráli si rozmanité pohybové hry, zbývalo už jen  dát si večeři a nachystat se do hajan :).


Dobrou noc! Jdeme dohnat ztracenou hodinu spánku K&M


6.Den

Když nás dnes přišly paní učitelky vzbudit, už jsme na ně všichni nedočkavě čekali :O)... Po snídani se nám podařilo pořádně vyděsit paní kuchařky, když všichni sborově začali skandovat „Če-vap-či-či!!!“. V herně na nás pak čekalo překvapení v podobě moduritu, na který jsme se vrhli s takovou rychlostí, že Kačka s Mary málem ani nestihly vytáhnout ochranný ubrus na stůl, takže si musely vyslechnout komentáře typu: „Kde to jako vázne?!“ Před obědem (Konečně! Slíbené Čevapčiči) jsme se skočili vyřádit na školní zahradu a ještě jsme uspořádali menší botanický kvíz:). Odpoledne děti hledaly zaběhnutá zvířátka (našli jsme všechna kromě dvou). Na záchranu Medvěda to ale naštěstí stačilo. Ve chvíli, kdy už se děti chystaly jít spát, opět zasáhl Čáryfuk. Tentokrát to trochu přehnal a schoval nám poštu! Ale! Nechal po sobě svítící značky, díky kterým se nám ji podařilo najít v prázdném, temném a trochu strašidelném pokoji na konci chodby.  

Za... zá... záchrrrrr...

záchrannnnný.... tým...chrrrr

Káááá.....chrrr...Kačka!!

A Maryyy.... chrrrrrr...

5.Den

Juuu... a dneska se toho stalo tolik, že je otázka kde vlastně začít. Tak hezky od začátku. Paní učitelky Iva s Radkou (ano, konečně jsme si zapamatovali jméno:))nás dnes vzaly na delší procházku do vedlejší vesnice, podívat na farmu, kde jsme nejen pozorovali domácí zvířátka, ale také jsme si mohli vyzkoušet řezání pilou (ruce i prstíky stále máme!). Zmohlo nás to natolik, že jsme málem usnuli už u oběda :). Během poledního klidu, ale všichni načerpali potřebné síly k záchraně Červené Karkulky. Co se jí totiž nestalo?! Její kabátek zezelenal. A díky tomu se tak dobře maskovala, že ji nemohl najít ani hajný. Jedinou stopou co po sobě zanechala, byly kousky její stuhy z vlasů. Ty nás zavedly k našim „kabátkům“ (bílá trička), jejich pomalování navrátilo Karkulce správnou barvu. Nejvtipnějším momentem celého úkolu bylo, když děti náhodné kolemjdoucí v dáli, kteří byli v zeleném, považovaly za Karkulku a chtěly se s ní osobně setkat a objasnit, jak je to s tím kabátkem:). Zpestřením večera nám také bylo, když se paní učitelka Mary vrátila z úspěšného honu po ztracené rukavici a jen tak bokem si cestou střelila souboj s vlkem a dokonce nám přinesla i jeho zlatý ZUB!
Po večeři už klasicky následoval večerníček, očista, pohledy a pohádka. Jinak poklidné ukládání do postýlek narušila jen zpráva o tom, že nás čeká víkend, a to znamená, že úplně celý den strávíme s Kačkou a Mary:o).

Za velmi rozjařenou posádku K&M
PS:  Všichni už se těší domů, ale stále jsou velmi dobře naladěni

4. Den

Dnes ráno nás opět probudilo sluníčko. Po snídani jsme se vydali na návštěvu jehňat a koníků. Přijde nám docela podivné, že dopis od pohádkového kongresu zase přišel, až když jsme se po obědě shledali s p.uč Kačkou a Mary. Tentokrát jsme museli zachraňovat ztracené Sněhurčiny trpaslíky. Naštěstí po sobě zanechali stopy v podobě trpasličích židliček, které nás zavedly až do nejhlubšího lesa :o). A představte si, to nebylo všechno?! Ještě jsme museli sesbírané židličky seskládat do obrazců dle tajného kódu a teprve potom se trpaslíci objevili! Před večeří (huráá pizza) nás ještě Ondra, Mára,  Helča a Anička pobavili sehráním loutkového divadla a pak už jsme si zasloužené „děkovačky“ mohli nalepit do svých kouzelnických knih, kouknout na večerníček a nachystat se do hajan...

Hurrááá právě zase začalo sněžit... K&M

3.Den

Ráno jsme si ověřili, že na Elzu je spoleh. Přes noc nám pořádně nasněžilo, takže program na dopoledne byl dost jasný. Pan kuchař se dneska vytáhl vynikajícími vepřovými nudličkami se zeleninou a rýží. Přes polední klid nám na vytuněných sušácích proschlo všechno oblečení, takže jsme se po svačině mohli vrhnout na další dobrodružství. S hrůzou jsme zjistili, že Bobovi a Bobkovi zmizel jejich Klobouk! Ztráta domova nás vybičovala k extrémně rychlému plnění úkolu. Což nebylo jen tak, protože klobouk stále měnil své GPS souřadnice :o). Nakonec jsme ho ale dohnali! Bob s Bobkem nám po večeři poslali „děkovačky“(jak děti pracovně začaly nazývat „pečetě“, které dostáváme při úspěšném splnění úkolu na závěr dne). Pak už se všichni začali ptát po pohledech a to bylo jasným signálem pro paní učitelky zavelet: „Zuby a do postele!“ A k velkému překvapení se všichni zvedli jako jeden muž a skutečně šli :O).


Posíláme dobrou noc podpůrnému týmu v Praze K&M


2.Den 

Ráno jsme vyskočili z postýlek do slunečného dne plni očekávání, co se dnes bude dít. Po vydatné snídani jsme se vydali otestovat místní sáně. Oběd, který se skládal z výborné polévky a hovězího plátku s domácími knedlíky, jsme spořádali jako banda hladových vlků. S velkým napětím jsme po poledním klidu vtrhli do herny a konečně objevili další zprávu od pohádkového sněmu. Dnešním ůkolem bylo zachránit sníh. Čáryfuk totiž nedopatřením Elze odčaroval veškeré vločky. Nenechali jsme se odradit ani nastraženou lanovou pastí ani popleteností paní učitelky Kačky (na kterou asi taky začlo kouzlo mírně působit), která  stále místo "vločky" říkala "čočky" :O). Naštěstí nás ale kouzlo nepopletlo natolik, abychom netrefili zpět na večeři :). Po důkladné očistě následovalo už jen čtení pohledů a pohádky. 

Za celou výpravu zdravíme do Prahy K&M
(Čáryfuk asi zjistil, že ho na školním webu pomlouváme, tak nám zákeřně vymazal večerní zápis...)
 

1. Den
 

Díky tomu, že paní učitelky s námi celou cestu hrály rozmanité hry, jsme se na to: "Kdy už tam budem??" stihli zeptat pouze 10x :) (SMS, že jsme v pořádku dorazili jsme napsali hned po přijezdu všem, ale  trochu zlobil signál, tak snad všem dorazila).  Pobyt jsme zahájili jak jinak než  výborným obědem. Po poledním klidu jsme se vydali na průzkum vesnice a naše paní učitelky se v klidu mohly zabývat svou nejoblíbenější činností vybalováním kufrů (moc děkujeme za jmenovky, urychlilo nám to práci). Po vydatné večeři na nás již čekaly kouzelnické knihy (deníky), kouzelnická mapa a odměna za první splněný úkol. Posledním bodem programu dnešního dne pak už jen bylo vyčistit zoubky, přečíst pohled a jít spát, což se neshledalo s velkým nadšením. Po chvilce velmi hlasitých protestů se nám ale podařilo i ty nejúpornější odpůrce spánku zahnat do postele :).

Dobrou noc za celou záchrannou výpravu  K&M&