TŘÍDY

AKTUALITY

Poděkování 2019/2020

Děkujeme za spolupráci, krásné prázdniny...

Třídní schůzky pro rodiče nově přijatých dětí

8. 6. 2020 v 16h a v 17h

9. 6. 2020 v 16h a v 17h

Konzultační hodiny - prázdniny 2020

POUZE ELEKTRONICKÁ KOMUNIKACE

Třídní schůzky září 2020

8. 9. - 10. 9. 2020

Zahradní slavnost v MŠ

"PODZIMNÍ ZAHRADNÍ SLAVNOST"
23. 9. 2020 v 16:00h
 

Projekt EU a MHMP

PODPORA INKLUZE V MATEŘSKÉ ŠKOLE, PRAHA8, CHABAŘOVICKÁ

Webová prezentace tříd

Nenašli jste informace?

Dětský pěvecký sbor MŠ

"VÍCEHLÁSEK"

Platby rodičů

školní rok 2020/2021

RECYKLOHRANÍ

Projekt RECYKLOHRANÍ  aneb ukliďme si svět

GDPR

Zásady zpracování osobních údajů - GDPR

Projekt MEZI NÁMI

Mezigenerační projekt "Mezi námi"

Knihobudka

Knihobudka v MŠ

 

Se Sokolem do života...

aneb Svět nekončí za vrátky, cvičíme se zvířátky.

(c) 2011 Design: Branický grafický ateliér
a Tvorba INTERNETOvých stránek


Dokumenty ke stažení

ilustrační foto skřítci.png
 
Lektvar.png
 
KVĚTINY.docx
 
Tisk týden 4-8.5..docx
 
TISK hra.pdf
 
Louka úkolů.docx
 

12) Pátek 15.5.

Ahoooooj pomocníčci.

Dnes je to naposledy co vám píšu (uteklo to rychle, že?). Když se podívám ze svého okna, myslím, že naše společné usílí se vyplatilo. Moc vám děkuji za pomoc a doufám, že vás to se mnou bavilo alespoň tak, jako mě s vámi:). Ale než se spolu definitivně rozloučíme ještě ten poslední úkol.

Domečky, které jste postavili, vypadají opravdu krásně. Napadlo mě, že když jste takhle stavitelsky zdatní, mohli byste pro mé hmyzí kamarády vytvořit jednoduché pítko, protože teplé dny bez deště se zase blíží. Budete k tomu potřebovat jen sklenici, misku pod květináč, houbové utěrky a mech. Návod přikládám: 

https://www.youtube.com/watch?v=-CQ1bkEs0Cs (Až budete mít hotovo nezapomeňte si vybarvit políčko 13).

Rád bych vás ještě poprosil o jendu věc, není to ani tak úkol, jako spíš laskovost pro mé kamarády lesní skřítky. Byl jsem je včera navštívit a ukazoval jsem jim fotky, které mi posíláte. Nejvíce je zaujaly moje portréty, které jste tak krásně nakreslili. Moc by svůj portrét chtěli taky, proto vás prosí, jestli byste při další návštěvě lesa nebo parku nezkusili vytvořit také jejich obrázek z čehokoli, co budete mít po ruce ..třeba z kamínků, klacíků, šišek, mechu ...atd. (ilustračni foto přiloženo) Za odměnu si poté můžete vybarvit políčko 14. 

Pokud se nepletu na Louce  úkolů nám bude zbývat už jen 15. Ptáte se, jak ji získáte? Jednoduše, až půjdete zase zpátky do školky vezměte Altabíju a Erbário ukázat ostatním. Jsem si jist, že na živo budou vaše výtvory ještě krásnější než na fotkách. A můžete se navzájem pokochat svými výtvory:). 

Ještě jednou moc všem děkuji za spolupráci, byli jste opravdu skvělí. Doufám, že se ještě někdy potkáme, ale za příznivějších okolností:). JO! Abych nezapomněl! Nechal jsem pro vás ve školce malé překvápko, tak se o něj určitě přihlašte u Kačky, Ilonky  nebo Evči.

AHOOOOOOJ a NASHLEDANOU! Váš Bobulák

 

11) Středa 13.5. 

Pomóóóc!

Začalo nám zhusta pršet a moji kamarádi včelky, čmeláčci, motýli a broučci mě požádali o pomoc. Vaším dnešním úkolem tedy bude vydat se do lesa nebo parku a postavit pro ty nejmenší tvory krásné domečky. Ale pozor domečky pro divoce žijící zvířátka nelze stavět jen tak někde! Místo musí být odlehlé od cesty a hezky chráněné, aby broučky nikdo nerušil a cítili se bezpečně. Na stavbě si dejte pořádně záležet, ať do nich neteče a broučkové nám nenastydnou! Až budete mít domečky postavené pošlete mi foto a na "Louce úkolů" nezapomeňte vybarvit políčko 11. 

Když už budete v lese, do Altabíji si odneste borovou šišku, "nos" z javoru a také zkuste najít prázdnou šnečí ulitu...Jestli se nepletu těmito přírodninami doplníme v Altabíje poslední prázdná místa. Pro jistotu zopakuji co by v ní už mělo být: modřínová šiška, kousek kůry, smrkové jehličí, jehnědy z břízy, mech, kamínek, chmýří z pampelišky. Kdo bude mít všech 10 přírodnin, může si na "Louce úkolů" vybarvit políčko 12. Juhuuuu no to se nám to krásně zaplnilo, že? Už jen 3 políčka a budeme končit!

Těším se na vaše zprávy.

Zase v pátek váš Bobulák 

 

10) Pondělí 11.5

AHOOOJ!

Doufám, že jste měli krásný víkend! Já jsem jeho většinu strávil u řeky a pozoroval volavky, kachny a žabky a užíval si sluníčka:). Což mi připomíná úkol pro tento týden ...už jsme společně oživili jarní bravy, mrkli se na květenu a na řadu tedy přicházejí zvířátka.  Pro začátek bych rád zjistil, jestli nějaká poznáte. Připravil jsem pro vás malou, ale zapeklitou poznávačku:) Jsem zvědav jak se vám bude dařit. Pokud v poznávačce odhalíte domácí zvířátko, zkuste vymyslet, jak se jmenuje jeho mládě. Přeju hodně zdaru!

Váš Bobulák!

PS: úkol jsem vám odeslal na mail, měl by každou chvili dorazit ...(na webu bohužel nefungovalo) pokud by měl zájem ještě někdo, ozvěte se :) Je to powerpointový soubor na mobilu  funguje, ale lepší je pustit si na počítači..

9) Pátek 8.5.

AHOOOJ!

Dnes náš čeká poslední úkol 3. týdne,  tím se přehoupneme za půlku naší spolupráce!!  (To nám to pěkně utíká, že?:)Tak neztrácejte nadšení brzy bude hotovo!

Tentokrát vás naučím, jak správně vysazovat semínka. Ze všeho nejdříve je potřeba, nechat semínka pěkně naklíčit. K tomu potřebujete sklenici a navlhčené papírové ubrousky/utěrky, které vložíte do sklenice společně se semínky (doporučuji hrách nebo fazole, ať můžete sledovat vývoj). Sklenici pak umístěte na slunné místo a pravidelně "zalévejte". Teprve až vám vyklíčí nejen kořeny, ale i stonek s lístky můžete celou rostlinku přesunout do země. No a představte si, že já tohle dělám s každou kytičkou, která na jaře vyroste...to je práááce co? Až budute mít hotovo připravil jsem vám menší pracovní list, na kterém je nakreslený celý vývoj květin. Ten si vybarvěte, vystřihněte a ve správném pořadí nalepte do Erbária. No ..a abyste neřekli, že je to dnes jen samá nezáživná dřina....mám pro vás malou specialitku. Prozradím vám tajný recept na speciální růstový lektvar, který používáme, když je potřeba některé rostlinky krapet popohnat (recept ke stažení). Hohóó...tak bacha, ať na vás nestříkne a vy nevyrostete až do stropu..:) To by byl docela průšvih, že??

 

 Na svých víkendových vycházkách zkuste zpozorovat rozkvetlý strom, žížalu, narcis, sedmikrásku a hnízdo. Do Altabíji si přidejte chmýří z odkvetlé pampelišky. Nezapomeňte, že v neděli mají svátek všechny maminky, tak jim hezky popřejte:)

Krásný víkend!  Zase v pondělí váš Bobulák.

 

PS: Posílám video pozdrav, kde je krásně vidět, jak to vypadá, když je jaro v rozpuku:)

 

 

 

8) Středa 6.5.

Ahooooj!

Než se dnes pustíme do práce, rád bych udělal malé shrnutí. Nějakou dobu už společně pilně pracujeme, tak ať se v tom nikdo neztratí:). Na "Louce úkolů" už byste mohli mít vybarvená čísla 1-7 a v Altabíje by měly být schované: kamínek, modřínová šiška, mech, kousek kůry, smrkové jehličí a jehnědy z břízy. 

Pro dnešek jsem se rozhodl malinko prověřit vaše znalosti rostlin..máme-li totiž nějaké ty kytičky vysázet bylo by dobré, abyste to pak nepopletli a místo konvalinek nebo růží nenasázeli třeba ...hm...kapustu ...to by nikdo znás určitě nechtěl, že:)? Takže úkolem dnes bude, udělat si květinové opáčko (viz. přiložený soubor) a pak vyluštit křížovku (také přiložena). Tajenka skrývá mou oblíbenou květinu, zkuste ji najít na "Louce úkolů" a spočítejte kolikrát se tam schovává. Mimochodem zajímalo by mě, podaří se vám na "Louce úkolů" najít i nějaké jiné jarní květiny? Až budete mít vyluštěno a nalezeno ještě zkuste vymyslet co nejvíc kytiček začínajících na písmena K S P. 

Držím palce s luštěním, budu se těšit na vaše zprávy:).

Váš Bobulák

 

7) Pondělí 4.5.

Ahooooj skřítečci!!!

Jaký byl váš víkend, jak jste se měli, co hra bavila vás?? A hlavně jaké jste měli počasí??? Byl jsem pracovně u kolegy na severu a povím vám, to tedy bylo něco (nikdo mu totiž nepomáhá, čili je s jarem dost pozadu), pršelo, byla zima! a padaly kroupy větší než moje hlava!! No nedivil bych se, kdyby snad začalo i sněžit! Mám bohužel dojem, že mi z té ledárny trochu nastydl nos..furt se mi chce pčíkat (ukázněně do lokte, samozřejmě:)). Tak se pojďme zase pustit do práce ať se severní chlad nedostane až k nám:o).

 

Jistě se už ptáte: "Bobuláku na co stále sušíme ty kytičky z prvního týdne??!" Myslím, že dnes nastal ten pravý čas, kdy se to KONEČNĚ můžete dozvědět...Každý skřítek má kromě Altabíji a kouzelné hůlky také notýsek, kterému se říká Erbário. Existuje totiž straáááášně moc druhů květin, které je potřeba VŠECHNY na jaře znovu vysázet. Snadno by se mohlo stát, že na nějakou zapomeneme. V Altabíje by se polámaly, tak je potřeba je uložit jinde. Do Erbária si také děláme drobné poznámky či záznamy o věcech, které je ještě potřeba udělat nebo o tom, co zajímavého jsme viděli....

Takže vaším dnešním úkolem je, vytvořit si notýsek Erbário (nebo můžete použít kupovaný), vyzdobit ho, nalepit si do něj usušené květinky (zkusíte je i pojmenovat?) a můžete do něj také vlepit obrázky z vaší víkendové výpravy (jen pro připoměnutí..pavučina, pařez, čmelák housenka).

                                

Jéé a málem bych zapomněl ...do Altabíji zkuste najít jehnědy z břízy.

Ve středu se těším váš Bobulák

Pomůcky pro tento tyden: notýsek, usušené rostlinky, vytištěná křížovka a pracovní list, saponát, jedlá soda, ocet, sklenice, nejlépe fazole nebo hrách (případně jiná semínka)

6) Pátek 1.5.

Ahoooj!

Dnes pro vás mám nachystanou opravdovou specialitku:). Dělá mi velkou radost, jak krásně pracujete a tak jsem si řekl, že si zasloužíte malou odměnu, speciálně pro vás jsem vytvořil společenskou hru ....aby to nebylo úplně jednoduché, je lehce vědomostní:) (ale fakt jen lehce, slibuju!). Doufám, že vás bude bavit a fakt si ji zahrajete! Pokud vás během hraní napadne nějaká otázka nebo úkol, které by se do hry hodily nebo vám tam dokonce CHYBÍ dejte vědět. Rád ji upravím!!!

... Teď mě tak napadlo ...navrhuju abyste místo klasických figurek použili vaše vymalované kamínky!

A ještě malý dodatkový úkol na víkendové toulky přírodou. Zkuste najít pavučinu, housenku, čmeláka a pařez. Objevy buď vyfoťtě nebo je můžete nakreslit. 

Abych nezapomněl do Altabíji vypátrejte kousek kůry a smrkového jehličí.

Krásný víkend!

V pondělí se budu zase těšit :)

Váš Bobulák

 

POZOR HLÁŠENÍ:)  UDĚLALI JSME GALERII POMOCNÍKŮ BOBULÁKA...POKUD BY NĚKOMU NEVYHOVOVALO, PROSÍM OZVĚTE SE A VAŠE FOTKY STÁHNEME ...DĚKUJEME ZA POZORNOST ...KONEC HLÁŠENÍ :)

 

5) Středa 29.4.

Ahoj ahoj ahoj!

Hlásím se s dalším úkolkem ....jak jsem viděl barvy krásně ovládáte (juchuuu, vybarvíme si 4 na Louce úkolů), teď je tedy můžeme postupně vypustit ven. Vyražte na procházku a cestou se pořádně rozhlížejte.  Zkuste venku objevit co nejkrásnější kamínky (nejlépe oblázky). Až se vám podaří sesbírat nejméně 5 kamínků, které se vám budou líbit, rozmístěte si je na chodník a pak je přeskákejte snožmo i rozkročmo tam a zpět. Když budete mít doskákáno, vezměte oblázky domů. Jeden si učitě nezapomeňte uložit do Altabíji a zbytek pomalujte, jak se vám bude líbit. Můžete na ně nakreslit například kytičky, broučky nebo je jen tak nabarvit. Během barvení si také vyzkoušejte, co se stane když smícháte následující barvy: žlutá a modrá, červená a bílá, modrá a červená, žlutá a červená. bílá a černá.

          

 ....A teď pozor ...příchází důležitá část úkolu.  Z nabarvených kamínků vyšleme barvy do světa a ke všem květinám. Ptáte se, jak to udělat? Stačí je před spaním položit na parapet nebo na balkon a nechat je tam přes noc. Účinky podpoříte tím, že si vezmete svoji kouzelnou hůlku a nad kameny pronesete kouzelné zaklínadlo ...pssst je tajné tak nikde ani muk... Hexum plexum barva sem, zjeví se až půjdu ven. Hexum plexum barvička, vyroste nám kytička....

Ráno se pak můžete přesvědčit, jak moc se nám zadařilo :).

Teším se na fotky, a zase v pátek váš Bobulák

 

 Pondělí 27.4.

Ahooooj pomocníčci!

Máme tu pondělí a to znamená nové úkoly! Doufám, že jste všichni měli krásný víkend a už se těšíte, co vás čeká. Určitě jste si všimli, že jaro je vždy plné barev, a aby to tak zůstalo, je každý rok nutné všechny barvy znovu oživit. Ptáte se, jak se to dělá? Nooo... ze všeho nejdříve je důležité se ujistit, že všechny barvy dokonale umíme a poté se teprve můžeme vrhnout na práci venku. Takže vaším dnešním úkolem bude shromáždit doma co nejvíc předmětů těchto barev: červená, zelená, žlutá, růžová, bílá, modrá a fialová. Až to budete mít, srovnejte předměty od nejmenšího po největší a všechny je spočítejte. Taky si zkuste vytleskat názvy a určit první a poslední písmeno. Předškoláci si vyzkouší hláskování (tj. rodič vyhláskuje předmět např. A-U-T-O, dítě auto ukáže). Až budete mít hotovo budu rád, když mi pošlete fotku :).

A mimochodem od paní učitelky Kačky jsem nedostal žádnou fotku Altabíji, proto jsem se rozhodl k ní dnes nakouknout skrz kouzelnou křišťálovou studánku, abych zjistil jak se má. Ukázalo se, že její Altabíja není ještě úplně dokončena. Byla z toho trochu smutná..tak bych ji (i vás pokud v tom Kačka není sama) rád ujistil, že chápu, že záchrana jara není žádná sranda (proto jsem vás taky požádal o pomoc, žejo:)) a je potřeba si některé úkoly pořádně promyslet, takže malé zpoždění určitě nevadí! Dokud se dobře bavíte! :)

Do Altabíji zkuste najít modřínovou šišku.

Těším se zase ve středu váš Bobulák!!
pro rodiče - pomůcky pro tento týden: barvy, štětce, hrací figurky +kostka a vytisknout soubor Tisk :) 

 

3) Pátek 24.4.

Ahooj!!

Než se pustíme do práce rád bych srdečně přívítal všechny nové účastníky ....jsem moc rád za každého pomocníka:). Také jsem moc obdivoval vaše krásné skříňky a hlavně různorodost mých portrétů, všem děkuji za fotky:) (Nezapomeňte si vybarvit 2 na "Louce úkolů"!!).

Prvním kouskem přírody, který do Altabíji zkuste najít je, co nejvíce heboučký mech.

 

Pro dnešek jsme si pro vás nachystal speciální úkol. Určitě si pamatujete, že jsem ztratil svou kouzelnou hůlku..a teď vám prozradím prastaré tajemství předávané z jedné skřítkové generace na druhou a to....jak si takovou hůlku vyrobit! Jak sami uvidíte není to úplně legrace a kdyby se vám to napoprvé nepoštěstilo nezoufejte...zítra nebo pozítří se to určitě podaří!

Až půjdete s mamkou a taťkou na procházku zkuste nalézt ten největší, nejjvyšší a nejkrásnější  LISTNATÝ strom v okolí. Pokud se budete opravdu soustředit na zemi pod ním najdete větvičku, která na první pohled nebude jen tak obyčejná..ale bude připomínat kouzelnickou hůlku. Až ji objevíte vezměte ji do ruky a zkuste jestli se vám dobře nejen drží, ale jestli se s ní i dobře máchá. Pokud takovou větvičku naleznete je napůl vyhráno! Vezměte ji domů, kde je  potřeba ji ještě pořádně dozdobit barvami a například malými kousky přírodnin tak, aby do sebe nasála co nejvíc magické moci :o) .. (ilustrační foto přiloženo)..Až budete mít hotovo nechte ji přes noc odpočívat na okenním parapetu...               

V pondělí se budu těšit váš Bobulák! 

ps: pokud se ozvete, budu rád :)

 

2) Středa 22.4.

Ahoooj!!

Udělalo mi velkou radost, že jste se s takovou vervou pustili do práce. Určitě se těšíte na další úkol! Každý luční skřítek i jeho pomocník potřebuje k přípravě jara několik důležitých pomůcek. Jednou z nich je i skříňka Altabíja. Tato tajemná skříňka lučních skřítků v sobě uchovává kousky přírody. Takže pokud se něco v přírodě zničí (nebo rozbije) skřítek sáhne do svých zásob a vše zase opraví...Dnes  tedy bude vaším úkolem společně s mamkou nebo taťkou si Altabíju vyrobit. Prozkoumejte celý byt a najděte krabičku, která by se na uchování přírodních pokladů hodila. Až ji objevíte vyzdobte si ji - můžete ji pomalovat, polepit, pokrestli..cokoli vás jen napadne ...na víčko pak nakreslete, vystřihněte a nalepte můj obrázek, jsem velmi zvědavý jak si mě představujete :).
 

Pokud budete mít chuť, budu rád když mi pošlete jak vám to šlo od ruky:). 

Teším se zase v pátek váš BOBULÁK:)

 

PS: Paní učitelky se taky pustily do úkolů a moc všechny zdraví!

Pro rodiče: Doporučujeme do krabičky vložit spodní část krabice od vajíček, udží to budoucí poklady roztříděné ...(viz. foto)

                

 

 

1) Pondělí 20.4. 

 Ahoooj Zeleňáčci!!!

Jsem skřítek  Bobulák a mojí prací je pomáhat přírodě s přípravou jara. Kvapem se blíží Den Země, kdy je práce nejvíce, ale já velký popleta jsem ztratil kouzelnou hůlku, kterou na všechno používám. Příchod jara je proto ohrožen! Potkal jsem vaše paní učitelky a ty mi prozradily, že máte bohaté zkušenosti se záchranou všeho druhu a budu tedy moc rád, když mi s probouzením pomůžete! Pokud se pro tuto náročnou misi rozhodnete, vaším prvním úkolem bude vytisknout si "Louku úkolů", kterou jsem vám nachystal a díky, které budeme všichni vědet, co už máme hotovo a co nám ještě chybí:)  Kytky i broučky si na ní můžete vybarvit, ale políčka s čísly až po jejich splnění.  Pokud souhlasíte, že se společně pustíme do záchrany jara, pošlete mi prosím fotku, jak pilně barvíte. (email: zelenapastelka.ms@chabarovicka.cz)

Protože jsem skřítek luční, potřebuji květiny k životu.  Aby se mi na vašem sídlišti lépe bydlelo a mohl vás případně navštívit, potřeboval bych, abyste pro mě nasbírali na vycházce nebo kolem vašeho domu co nejvíce druhů květin (sedmikrásky, krokusy, pampelišky, fialky, zlatice..atd), které si pak doma zatížené knihou vylisujete a vysušíte.

Až splníte obojí můžete si na "Louce úkolů" odškrtnout (vybarvit) políčko s číslem 1!!

Juchuuuu těším se na vaše zprávy:) . Ozvu se ve středu....Ahooooj Bobulák. 

 

Pro rodiče:

  • Úkoly máme naplánované zhruba na 5 týdnů
  • Přidávaly bychom je každé pondělí, středu a pátek.
  • Pokud se rozhodnete zúčastnit, email nám prosím určitě pošlete (ať víme, jak jsme na tom:) )
  • POMŮCKY PRO TENTO TÝDEN: papír, pastelky, štětce, barvy, případně další pomůcky na dozdobování (př. flitry, samolepky, lepítka, nitě...co máte doma :)), krabice např. od bot, krabička od vajíček...
  • Pokud nemáte možnost tisku, "Louku úkolů" si můžete zkopírovat např. do Malování...