Dokumenty ke stažení

Kalkulace - ŠvPř Čestice 2022-11.pdf
 

7.DEN

HURÁÁÁ! HURÁÁÁÁ! HURÁÁÁ! Zvířátka i celý les jsme zachránili a Čáryfuk je definitivně poražen! Dopoledne jsme ještě zaskočili na rychlou procházku s úkoly jako např. najdi trakor, zakvokej, když uvidíš slepici, najdi něco smradlavého a tak podobně. No jistě si umíte představit, jaká to byla docela švanda. Byli jsme trochu zaskočeni, že po návratu na nás nečekal ani dopis ani razítko a dokonce ani nic dobrého... :( to, ale bylo rychle zapomenuto po poledním klidu. Přišelo nám totiž od Kvaka a zvířátek hned několik dárečků...jednak balíček s kartami, píšťálkou a nějakou tou sladkůstkou (zlotřilé paní učitelky nás, ale nenechaly balíček rozbalit...prý abychom nic nepoztráceli..no ještě, že pytlík byl průhledný a mohli jsme si vše alespoň pořádně prohlédnout), Zlatý řád sovy Rozárky a naštěstí i nějaké ty bonbónky na chuť. Zvířátka zachráněna, deníky vyplněny, bonbónky snězeny ...poslední bod programu - velké balení:). Pak už jen večeře, důkladná očista dočista, Večerníček, zuby a samozřejmě i čtená pohádka. Už se na vás moooooc těšíme. 

 

Dobrou noc K&S

PS: Z Čestic bychom měli odjet v 9:30, takže předpokládaný příjezd na Anděl kolem 11:30h (nevíme, ale kdo bude vystupovat dřív, jestli my nebo druhá MŠ.) Každopdáně napíšeme až vyjedeme. 

Fotky:

https://zelenapastelkams.rajce.idnes.cz/7.den/

 

6. DEN

Jupíí jupíí dnes nás opravdu hned ráno přišly vzbudit Simona s Kačkou. Jen co jsme si vyčistili zuby a všichni se učísli, šli jsme pátrat po dopise. Tak si představte, že dopoledne jsme dostali volníčko, tak asi bylo docela na čase, že jo! Rozhodli jsme se tedy, že si nabarvíme naše trička, to nás fakt hodně bavilo a jsou opravdu móóóóc pěkná (Pozn.red. čištění fix probíhalo průběžně, barvy se nemusí zažehlovat a dají se normálně prát:)). Před obědem jsme ještě paní učitelky ukecali na krátké kino a stále jsme rozebírali, co se na nás odpoledne chystá... No a po poledním klidu jsme se to KONEČNĚ dozvěděli! Ježici Bodlince Čáryfuk rozbil domeček! Požádala nás tedy, abychom se vydali do jejího rodiště Na Kobylku a znovu jí ho postavili. Navlékli jsme všechny vrstvy, sbalili jídlo na 3 dny a vyrazili:). Zasněženou krajinou nám cesta příjemně utíkala a co by dup jsme dorazili do cíle. No...musime se přiznat, že když jsme dorazili, někteří z nás se víc věnovali sušenkám a sněhu než architektonickým pokusům, ale! nějaký ten domeček jsme nakonec dali dohromady. Za odměnu jsme od Bodlinky dostaly svítící tyčky, což se dost hodilo, protože zpátky do školky jsme docházeli až za šera(Pozn. red. celá trasa jsou necelé 4km). Hned jsme si dali teplý čajík, napsali deníky a šli na véču. Pak už byl jako vždy na programu jen Večeníček, zuby a čtená pohádka - dnes dokonce od hodné paní zdravotnice.

Tešíme se na zítřejší rozuzlení.

 

Fotky:

https://zelenapastelkams.rajce.idnes.cz/6.den/

 

Dobrou noc K&S

 

 

 

5. DEN

 

Dnes jsme se probudili do sněhem pocukrovaného rána, takže dopoledne jsme si užili sněhových radovánek:). Po poledním klidu jsme vystřelili z postelí pátrat po dopise a dnešním úkolu. Zjistili jsme, že Čáryfuk vzal veverce Pizizubce veškeré zásoby na zimu. Bleskově jsme se oblékli a vyrazili do lesa. Je vám asi jasné, že to nakonec nebylo jen tak. Tentokrát nás Čáryfuk fakt dopálil: Takžeee ...schválně poslouchejte... Zásoby jsme totiž nejenže museli najít čísly přesně označeném pořádí, ale ke všemu pak poslepu a pouze hmatem rozeznat, o jakou zásobu/přírodninu přesně jde! No a na závěr...to byl teda trochu vrchol ...nám Čáryfuk tu úplně, ale úplně poslední někam schoval ..a my ji prostě nenašli (dokonce ani paní učitelky nenašly). Domů jsme se vraceli trochu nejistí, jestli jsme Pizizubce pomohli, ale k našemu velkému nadšení na nás v klubovně čekaly dokonce 2! pytlíčky gumových bonbonů. Třikrát hurááá! K večeři bylo sice filé, ale měli jsme hlad, takže jsme si stejně chodili přidávat. Pak už na ná čekal jen Večerníček, zuby, pusa na čelíčko a spát. Mimochodem děsně se těšíme na zítřek, protože zítra s námi Kačka a Simona stráví ÚPLNĚ celý den a to teda bylo velký překvápko!!!

 

Dobrou noc K&S

 

FOTKY:

https://zelenapastelkams.rajce.idnes.cz/5.den

 

4. DEN 

 

Tak ten Čáryfuk ne a ne dát pokoj. Jeho dnešním terčem byl vlk Šedoočko, kterému zpřeházel orientační body v teritoriu. Museli jsme je všechny najít a projít ve správném pořadí, aby se chudák Šedoočko zase zorientoval. No a nebyl by to Čáryfuk, aby nám to zase nezkomplikoval! No představte si! Doprostřed našeho putování nám nastražil smradlavé nátrahy v podobě kravských lejníček! Nakonec se ale ukázalo, že slalom mezi hovínky je vlastně děsně vtipná věc (ikdyž paní učitelky Simona s Kačkou už se bavily méně, protože se trochu obávaly toho čištění:)).  Jejich obavy byly, ale zcela zbytečné, protože se nám podařilo všem pastím úspěšně vyhnout. K našemu nadšení nás Šedoočko odměnil gumovými bonbónky, které aleposň trochu utlumily naše těšení na večeři a hlavně na napjatě očekávanou pizzu! No byla výborná, to je asi jasné. Po večeři už nás čekal Večerníček a velké koupání a pak šupky dupky do pelíšku. Domů už se sice těšíme, ale pořád nás hrozně moc zajímá, jak to s tím Čáryfukem vlastně dopadne.

 

Dobrou noc všem K&S 

 

PS: jinak jsme úplně zapomněli říct, že od Klofa jsme dostali karamelky Maomam...a taky byly moc dobré:)

FOTKY:

https://zelenapastelkams.rajce.idnes.cz/4.den/

 

3. DEN

 

Dnešní den byl opět napěchovaný událostmi. Nejenže jsme pomohli dalšímu zvířátku, ale také jsme oslavili významné jubileum jednoho z našich kolegů - zachránců:). Čáryfuk se dnes zase vyznamenal. Bažantovi Klofovi ukradl všechny jeho brouky k večeři. Neváhali jsme a hned po odpolední svačině jsme vyrazili do akce! Zřejmě proto, aby nás nemohl Čaryfuk nijak sabotovat, zadal nám Kvak poněkud neurčité informace o tom, kam ty brouky jít lovit, prý: "Najděte v lese 2 největší kameny široko daleko".  Byli jsme z toho trochu na rozpacích, co si budeme povídat, v takovém lese je kamenů poměrně dost. Pro jistotu jsme tedy obrátili každý kámen, který jsme potkali, ať už v lese nebo mimo něj:) a nakonec jsme je našli! Zjistili jsme, ale že lov nebude jen tak! Čáryfuk se ke kamenům dostal před námi a rozhodl se, že nám to co nejvíc zkomplikuje. Nejenže vyplašil všechny brouky a ti se rozprchli po celém lese! ALE ještě navíc nám cestu k nim zatarasil nebezpečnými lasery:), které jsme nejdříve museli překonat. No nejsme žádná ořezávátka, takže Klofovu večeři jsme úspěšně zajistili a mohli se pomalu chystat na naší. Tu jsme slupli jako malinu a po večerníčku, zubní očistě a pohádce na dobrou noc jsme se relativně ochotně uložili ke spánku. 

 

FOTKY:

https://zelenapastelkams.rajce.idnes.cz/3.den/

Dobrou noc K&S

 

2. DEN

 

Óoolalááá tak to byl den:). Ráno nás probudilo drobné mrholení, mysleli jsme si, že bychom si třeba přispali, ale kdeže, hezky vstavát a cvičit:). Paní učitelky Martina a Iva nás dopoledne vzaly na prohlídku místního muzea, což bylo velmi zajímavé. No a po  výborném obědě a poledním klidu jsme se konečně mohli vrhnout do úkolů. Ukázalo se totiž, že do čestického lesa se přistěhoval čaroděj Čáryfuk a škodí svým zvířecím sousedům! Dnes nás požadala o pomoc liška Ryška, které Čáryfuk ukradl veškerou její mazanost. Po svačině jsme se pustili do práce (na záchranou misi se k nám dokonce přidala i paní zdravotnice:). Po stopách, které nám Kvak nachystal, jsme se vydali do nedalekého lesa. V průběhu jsme také odpovídali na plno záludných otázek, ale nedali jsme se a na všechny zapáleně odpovídali (přeci v tom tu lišku nenecháme). Cesta nám příjemně ubíhala a jak se nám hromadily zodpovězené otázky, říkali jsme si: "Tak tenhle úkol už máme v kapse (možná i s prstem v nose)!" To jsme, ale netušili, co nás ještě čeká! Když jsme našli 10. otázku kdesi uprostřed lesů (poutní místo Kalvárie cca 10 min od školky:)), ukázalo se, že cestu domů si musíme najít sami!!! Naštěstí se, ale mezi námi našlo několik dobrodruhů, kteří nás neomylně dovedli zpět (no a ještě, že tak, ukázalo se, že paní učitelky Kačka a Simona na tom s orientačním smyslem nejsou nejlépe:)). V herně na nás pak čekala zasloužená odměna v podobě vynikajícího pendreku s příchutí COCA - COLA!  Po vydatné večeři bylo na programu už jen velké koupání (i největší stydlíni zvládli bez psychické újmy:)), Večerníček a huráá do postele. 

 

FOTKY:

https://zelenapastelkams.rajce.idnes.cz/2.den/

 

Dobrou noc K&S

 

 

1. DEN

 

Hurrrá konečně jsme na té školce v přírodě! Cestu jsme zvládli bez nehod a jen s jednou bleskovou čůrací pauzou:). Hned jak jsme přijeli, vzaly nás místní paní učitelky Martina a Iva na svačinu a poté na chvilku ven (Kačka a Simona se věnovaly oblíbenému vybalování:). Poté jsme slupli večeři (těstoviny s omáčkou a masem) a k našemu překvapení nám dorazil další dopis od Kvaka (juchúúúú)! Přivítal nás v Česticích a poslal nám deníky, abychom si mohli zaznámenávat postup záchrany zvířátek. Taky říkal, ať se dobře vyspíme na zítřek. Jsme tedy celí napjatí, co si na nás přichystal. Hned jsme si udělali první záznam do deníku a pak už  pomalu šupky dupky do postýlek. Díky všeobecnému nadšení z rozdělení pokojů nám vůbec nezbyl prostor na nějaké slzičky a to ani ty malé :). 

 

Těšíme se na zítra K&S

 

FOTKY:

https://zelenapastelkams.rajce.idnes.cz/1.den

 

telefon: 724486475

ADRESA:  Čestice 8, 387 19 Čestice

WEB: https://www.svp-cestice.cz/